FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi konusunda uzman teknisyenlerden oluşan ekibiyle firmamız Deka Yangın; müşterilerinin ihtiyaçlarına yerel yönetmelikler ve uluslararası kabul görmüş standartlar (NFPA) doğrultusunda; her daim en uygun ve profesyonel çözümleri sunmaktadır.
Firmamızın başlıca uzmanlık alanlarına dahil olan yangın algılama ve ihbar sistemlerinin dizaynı ile; FM 200 gazlı söndürme sistemi dizaynı ve kurulumu gibi hizmetlerimizi %100 müşteri memnuniyeti ile sunmaktayız. Deka Mühendislik geniş portfolyo ve referans kaynakları ile müşterilerine güven ve profesyonelliği tam olarak kanıtlamıştır.
Ayrıca;  sistem kontrol odaları, jeneratör bölümleri, disket ve disk gibi depolama alanları, sıvı depoları ve benzeri alanlarda özellikle tercih edilmektedir. Bu sayede alanda herhangi bir kalıntı bırakmadan ilk olarak ısıyı emip, ardından alevin sönmesini sağlayan ve böylece yangından sonraki hasarı aza indirir. Bununla birlikte  kayıpları ve çalışan sistemin zaman kaybını diğer söndürme sistemlerine göre en aza indirir. Çünkü tüm dünyada kabul ve saygı gören sistem olan FM 200 gazlı söndürme sistemi, firmamız Deka Yangın tarafından profesyonel bir şekilde kurulmaktadır.

Aşağıdaki durumlardan en az biri mevcutsa, firmamız tarafından
FM 200 Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri tavsiye edilmektedir:

Korunacak alanda bulunan malzemenin değeri ya da iş devamlılığı açısından önemi; saniyeler içinde harekete geçecek bir yangın sistemi olmasıdır.

FM 200 Sistemi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Sprinkler Sistemi ,
Korunacak alanda insan bulunmaktaysa;
Yangın sonrası temizlik
Kolay dizayn ve kurulumu gibi noktaları göz önünde bulundurarak ihtiyaç dahilinde temin edebilirsiniz.

FM 200 Sistemi Nasıl Çalışır?


FM 200 gazı ile korunacak hacim için gereken gaz miktarı hesaplandıktan sonra, uygun FM-200 tüpü olur.

Çapraz zonlu yangın algılama sitemi ile teçhiz edilen odada gereken noktalara FM 200 boşaltma nozulları yerleştirilir. Bununla birlikte duman dedektörlerinin aktive olur. Ayrıca birlikte panelden FM 200 sistemi solenoid vanasına akım gönderilip; ardından tüm gazı en fazla 10 saniye içinde korunan hacme boşalır.

FM 200 Kullanım Alanları ;

 Bilgisayar odaları & yükseltilmiş döşeme altları
Müzeler, sanat galerileri, kütüphaneler, binalar
Proses kontrol odaları
Telekomünikasyon tesisleri
Kasalar, arşivler
Laboratuvarlar

FM 200 sisteminin dizaynı, kurulumu ve bakımı, sertifikalı mühendis ve teknisyenlerden oluşan kadromuz tarafından yapılmaktadır. Böylelikle uzman ekibiyle birçok farklı sektörde en profesyonel ve kaliteli biçimde hizmet vermekte olan Deka Yangın mühendislik firmamızı; ihtiyaç duyduğunuz her an tercih edebilirsiniz.   Konusunda uzman mühendis ve teknisyenlerden oluşan kadrosuyla Deka mühendislik   olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına, yerel yönetmelikler ve uluslararası kabul görmüş standartlar (NFPA) doğrultusunda en uygun çözümleri sunmaktayız.

Diğer Gazlı Söndürme Sistemleri;

 

Menü