Novec 1230 Yangın Söndürme Sistemi

Novec 1230 Yangın Söndürme Sistemi

Alanında uzman mühendis ve teknisyenlerden oluşan kadrosuyla Deka Yangın Mühendislik firmamız; yangın söndürme sistemlerinde uygun fiyat ve kaliteyi birlikte sunmaktadır. FM 200 gibi çevre dostu bir yangın söndürme sistemi olan Novec 1230; sıvı formda yer alması nedeni ile taşıma işlemi kolay gerçekleştirilebilmektedir. Bu gibi sebeplerle birlikte kolay elde edilen ve dolumu kolay yapılan Novec 1230; bütçe dostu bir yangın söndürme sistemi olarak bilinmektedir. Ayrıca uluslararası kurallara uygunluk sağlaması sebebiyle güvenilirlik konusunda ilk sırada yer almaktadır.

Novec 1230 Nedir?

Novec 1230, ozon tabakasına ve insan sağlığına zarar vermemesiyle ön plana çıkan; elektriksel iletkenliği bulunmayan, renksiz ve kokusuz olan temiz bir söndürücü gazdır. Kurulmuş olduğu ortamdan ısıyı absorbe etme yöntemiyle  son derece hızlı biçimde yangına müdahale eder. Ve böylelikle ortamdaki oksijen miktarını etkilemeden yangını hızlıca kontrol altına alabilir.

Bu sebeple Novec 1230, trafo merkezleri, depolar, telekomünikasyon merkezleri, arşivler ve müzeler, laboratuvarlar, CCTV kamera odaları, AG-OG elektrik odaları ve doğalgaz gaz dağıtım istasyonları gibi daha birçok alanda güvenli biçimde kullanılabilmektedir.

Novec 1230 söndürme sistemleri nelerdir? Çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaması sebebiyle sıklıkla tercih edilmekte olan gazlı yangın söndürme sistemleri; ilk olarak düşük miktardaki gaz kullanımından ötürü daha az yer kaplaması sebebiyle; ve neticesinde söndürmeden sonra atık bırakmaması sebebiyle çokça tercih edilmektedir.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi, Sprinkler Sistemi ve Novec 1230 Yangın Söndürme Sistemi gibi yaşam alanlarınızda riskleri azaltmanıza yardımcı olan temiz, doğal gazlardan oluşan en kaliteli yangın söndürme sistemlerini sizlere sağlamakta olan firmamız ve sistemler hakkında detaylı bilgi almak için; Deka Yangın Mühendislik firmamız ile iletişime geçin.

Menü